Son Güncelleme12/06 : 16:20

EDİTÖR

Editör
Yazar :

Editör

Email :

THE.F3AR@GMAİL.COM

Makale Tarihi :

20 AĞUSTOS 2014 ÇARŞAMBA 20:30

Okunma Sayısı : 4164 Kez
  Yazarın Tüm Makaleleri

İş Bankası`ndan 1 milyar 645 milyon TL net kâr!

Yılın ilk altı ayında Türkiye İş Bankası’nın aktif toplamı yılsonuna göre %4,3 artarak 219,6 milyar TL seviyesine yükseldi. Bankanın özkaynak büyüklüğü 25,9 milyar TL seviyesine ulaşırken, yılın ilk yarısındaki net dönem kârı 1 milyar 645 milyon TL oldu.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali yılın ilk yarısında alınan sonuçlara ilişkin olarak yaptığı açıklamada “Yılın ikinci çeyreğinde de istikrarlı bir şekilde büyüyen İş Bankası, 219,6 milyar TL’ye yükselen aktif toplamı ve 25,9 milyar TL’ye ulaşan özkaynak büyüklüğü ile özel bankalar arasındaki liderliğini pekiştirmiştir. 2014 yılının ilk altı ayında %3,0 oranında büyüyen ve %72’sini ticari kredilerin oluşturduğu 139,3 milyar TL tutarındaki nakdi kredi portföyü ile 40,5 milyar TL tutarındaki gayri nakdi kredileri dikkate alındığında, toplam kredi hacmi 180 milyar TL’ye ulaşan İş Bankası, ülke ekonomisine en büyük kredi desteğini sağlayan banka konumundadır” dedi.
 
İş Bankası’nın mevduat hacmi, önceki yılsonuna göre %3,5 oranında artarak 125,3 milyar TL seviyesine ulaştı. İş Bankası,  cari dönemde de toplam mevduatın yanı sıra, Türk Lirası, yabancı para, tasarruf mevduatı ve vadesiz mevduat büyüklüğü bakımdan özel bankalar arasındaki liderliğini korudu. İş Bankası ayrıca, 2014’ün ikinci çeyreğinde, 15 ülkeden 41 finansal kuruluşun katılımıyla, iki farklı dilimde 1,3 milyar ABD Doları tutarında sendikasyon kredisi temin etti ve geçtiğimiz yıla göre yüzde 100’ün üzerinde bir yenilenme oranı sağlayarak uluslararası piyasalarda kendisine duyulan güveni tescilledi.

İş Bankası, ikinci çeyrek sonu itibarıyla 25,9 milyar TL seviyesinde gerçekleşen özkaynak büyüklüğü ile de özel bankalar arasında sektör lideri oldu.

İş Bankası cari dönemde 1,6 milyar TL tutarında net kâr elde ederken,  sermaye yeterlilik oranı ise cari dönem sonu itibarıyla %15,8 seviyesinde oluştu. İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, açıklamasının sonunda “Cumhuriyet’ten bir yıl sonra kurulmuş bir müessese olarak 90. kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlanan İş Bankası, müşterilerinden, hissedarlarından ve çalışanlarından aldığı güçle, sektörüne öncülük etmeye ve ülkemize değer katmaya devam edecektir” dedi.

Yorum Sistemi Disqus
ARA
Girdiğiniz Miktarın KDV'si
Kdv Hariç Kdv Dahil
KDV Hariç Miktar
%
KDV Tutarı
00.00 TL.
KDV Dahil Tutar
00.00 TL.

DOĞUM GÜNÜ HESAPLA

Hangi gün doğduğunuzu merak ediyormusunuz? Aşağıdaki from alanına doğum
tarihinizi yazın HesapMatik sizin için hangi gün doğduğunuzu hesaplasın
Doğduğunuz Gün :
Doğduğunuz Ay :
Doğduğunuz Yıl :
Hemen Hesapla

MESAFE HESAPLA

Nereden :
Nereye :
Mesafe Hesapla
© Copyright 2014 - Hesapmatik.com Online Hesaplama Merkezi
Hesapmatik Tescilli bir markadır tüm Hakları Saklıdır.
Sitede yer alan hesaplama araçlarının ve makalelerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. İçeriğin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır.